День читання в Братській районній бібліотеці для дітей


15 листопада 2016 року в Братській районній бібліотеці для дітей в рамках обласної акції «День читання» пройшов літературний колаж «Творчий портрет Миколи Вінграновського» для учнів 5-Б класу Братської ЗОШ І-ІІІ ступеня. Бібліотекар розповіла дітям про письменника – земляка, який пристрасним і неповторним словом залишив слід у літературі.

Діти з задоволенням переглянули електронну презентацію «Чародій слова», бук трейлер за повістю «Сіроманець» та тематичну добірку «Його творила Україна». У творчості Вінграновського є твори для дітей і про дітей. Свою найвищу нагороду, Шевченківську премію, він отримав за твори для дітей. До уваги дітей творчі доробки поета – прозаїка «Манюня», «На добраніч», «Гусенятко», «Літній вечір», прозвучали вірші «Іде кіт через лід», «Ходімте в сад», «Мак і кіт». А переглянувши бук трейлер про вовка – Сіроманця діти тут же забажали почитати твір. Можливо ще й тому, що на питання бібліотекаря «Чи може вовк стати другом людині?» відповіді були неоднозначні. Ну що ж, можливо прочитавши твір, діти знайдуть відповідь і на наступний раз будуть більш впевнені.

А величезна творча спадщина майстра слова, нашого відомого земляка Миколи Вінграновського, залишиться окрасою української культури та одним з найяскравіших її здобутків.