Місце бібліотеки у сучасному житті громади обговорили бібліотекарі району


18 листопада в Братській центральній районній бібліотеці відбувся семінар для бібліотечних працівників ЦБС на тему «Місце бібліотеки у сучасному житті громади: трансформація бібліотечної діяльності на вимоги суспільних запитів», в якому взяли участь всі бібліотекарі району.

Семінар відкрила завідувач сектору культури Олена Буберенко, яка, звернувшись до присутніх, наголосила, що в умовах децентралізації, бібліотеки повинні стати повноцінними центрами інформації та бібліотечних послуг громаді. Олена Олександрівна акцентувала увагу на професійній освіті бібліотекарів, рекламі бібліотечних закладів та фандрейзінговій діяльності.

До участі в семінарі долучилися представники Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва. Про роботу проекту в Миколаївській області та, зокрема, в Братському районі розповіла Алла Дракова.

В рамках цього проекту своїм досвідом по вирощуванню сільгоспкультур поділився бібліотекар Микільської бібліотеки-філії Сергій Фабриков, який сам активно долучився до проекту.

Директор Братської ЦБС Світлана Недашківська виступила з доповіддю про перспективи розвитку бібліотек Братської ЦБС в умовах децентралізації. Про методичне забезпечення бібліотек в умовах реформування надала консультацію методист районної бібліотеки Валентина Куліш. Заступник директора Братської ЦБС по роботі з дітьми Данута Вініченко розповіла про бібліотечний сервіс для дітей, орієнтований на інновації і розвиток в умовах реформ. Програмою семінару був передбачений урок медіа-освіти. З даного питання виступила бібліограф Братської ЦБС Ірина Поставнюк, яка розповіла, що дані знання дозволять аналізувати та критично оцінювати інформацію, що надходить з різних типів медіа. Бібліотекарі прийняли активну участь в майданчику інновацій «Сучасна бібліотека – простір ідей», де відбувся обмін досвідом фахівців з інноваційних форм роботи, які будуть корисні громаді.