Обережно! Шахраї придумали нову схему «розводу» клієнтів Приватбанку


Зауважимо, що матеріал взятий з сайту «Преступности нет».
Отож, ми також вирішили попередити своїх читачів про нову схему шахрайства.

Націоналізація Приватбанку і чутки про його можливе об’єднання з Ощадбанком призвела до появи нової шахрайської схеми по крадіжці грошей з банківських рахунків довірливих громадян.

Шахраї телефонують потенційній жертві, не обов’язково клієнту Приватбанку, представляються працівниками служби безпеки Ощадбанку і з’ясовують, чи є у людини картковий рахунок Приватбанку.

Якщо співрозмовник відповідає позитивно, то шахраї повідомляють, що Приватбанк буде приєднаний до Ощадбанку, тому клієнту терміново необхідно здійснити переказ грошових коштів з картки Привату на нову, оформлену в Ощаді. Для цього у жертви просять номер банківської карти, CVV-код, пароль до інтернет-банкінгу та інші дані.

Після цього відбувається перерахування коштів на рахунки, підконтрольні шахраям. Шахраї кажуть жертві, що на її мобільний телефон прийде СМС, за допомогою якого, наприклад, буде здійснений переказ коштів з картки Привату на нову або ж буде активізована нова карта в Ощаді. Насправді ці СМС відкривають доступ до системи інтернет-банкінгу «Приват 24».

«Слід зазначити, що шахраї, використовуючи методи соціальної інженерії, здійснюють злочинні дії не тільки щодо клієнтів Привату, але і дізнавшись, що довірливий громадянин є клієнтом будь-якого іншого банку, створюють аналогічну зазначеній вище ситуацію заволодіння коштами громадян», — наголошується в повідомленні.

Поліція підкреслює, що схема примітивна, але ефективна.

Тож будьте пильні — нікому не називайте свій CVV-код і не називайте код, який може прийти Вам в СМС. Нічого окрім номера своєї картки та своїх ініціалів нікому повідомляти не можна!