Справжній рекет в Братському районі


У Братському районі співробітники СБУ і поліції затримали двох спільників, яких підозрюють у вимаганні з місцевого фермера 100 тисяч доларів США. У ватажка угруповання також знайшли посвідчення співробітника так званого «Військового комісаріату Республіки Крим».

Про це повідомляє відділ комунікації Головного управління Нацполіціі і прес-група УСБУ в Миколаївській області.

18 вересня в поліцію звернувся 50-річний фермер, який розповів, що кілька днів тому він їхав на автомобілі по дорозі, і несподівано його підрізав інший автомобіль «Toyota Prado». Коли він зупинився, до нього в машину підсів невідомий чоловік у камуфляжній формі і балаклаві.

«Незнайомець відразу схопив телефон потерпілого, вийняв з нього батарею і почав погрожувати пістолетом і пляшкою з бензином, яку тримав у руці. Він повідомив, що чоловік повинен заплатити 100 тисяч доларів США, інакше постраждає його сім’я і згорить все майно », — йдеться в повідомленні.
Вимога рекетира в Братському районі

Після цього зловмисник узяв номер телефону у потерпілого і повідомив, що у нього є один тиждень, щоб зібрати потрібну суму. Пізніше фермеру повинні були повідомити, куди потрібно буде привезти гроші. Кілька разів вимагачі призначали зустріч, проте на умовлене місце так і не з’являлися.
Пізніше біля території, де потерпілий зберігав свою сільгосптехніку, буквально на гарячому правоохоронці затримали одного зловмисника на автомобілі «ВАЗ-2101».
Автомобіль рекетирів в Братському районі
Один з вимагачів в салоні свого автомобіля тримав каністру і 12 пляшок з бензином, якими збирався спалити майно потерпілого.
Каністра з бензином для підпалу
Відзначимо, що коли правоохоронці підійшли до чоловіка, він викинув в кущі якусь річ. Надалі з’ясувалося, що зловмисник намагався таким чином позбутися пістолета.
Пістолет рекетира
Правоохоронці провели обшук і у організатора цього «угрупування», який, як виявилося, є жителем Криму і періодично повертається на окуповану територію. Як уточнюють в СБУ, у ватажка угрупування також виявлено посвідчення так званого «Військового комісаріату Республіки Крим», виданого окупаційною владою. Тимчасово чоловік проживав у свого спільника — жителя Кіровоградської області.

Під час обшуку правоохоронці знайшли дві гранати РГД-5, пістолет «ФОРТ-12Р», майже сотню патронів різного калібру, телефони і паспорти інших осіб, золоті вироби, два спецзасоби для негласного зняття інформації.
Вилучені в рекетирів матеріали
«За інформацією спецслужби, замовником розправи над фермером є ділок з тимчасово анексованого півострова. Наступними жертвами ОПГ мали стати ще кілька підприємців з різних областей України », — підкреслили в СБУ.