Жінці, якій ампутували ногу, забезпечать сучасний протез


Перший заступник голови Миколаївської ОДА В’ячеслав Бонь доручив профільним управлінням забезпечити сучасний протез і безкоштовне лікування жінці, якій після лікування в Братській районній лікарні ампутували ногу. Про це йшлося в попередній новині (перейти).

Про це йшла мова 24 січня, в ході наради, повідомляють в прес-службі Миколаївської ОДА.

Тим часом спецкомісія повинна з’ясувати, чи правильним було лікування в районному медзакладі, за результатами клініко-експертної комісії винні понесуть відповідальність.

За словами головного лікаря обласної клінічної лікарні Петра Римар, Олена Жаковська 12 січня потрапила в приймальне відділення з діагнозом закритий вивих кісток колінного суглоба і здавлення судинно-нервового пучка — гематома. Після огляду і встановлення діагнозу обласними лікарями підтверджена необхідність ампутації кінцівки. Зараз матеріали знаходяться на гістологічному дослідженні. На момент звернення до обласної лікарні, варіант ампутації був єдиним виходом із ситуації.
В’ячеслав Бонь зазначив, що такі випадки в XXI столітті неприпустимі. На його переконання, якщо мова йде про життя людини або її здоров’я і у лікаря є якісь сумніви, він все ж повинен перенаправити хворого в більш спеціалізовану лікарню.

Зараз першим заступником голови ОДА поставлено завдання профільним управлінням забезпечити для жінки сучасний протез і безкоштовне професійне лікування. Крім того, управлінню соцзахисту доручено знайти для хворої зручне і відповідне місце роботи — Олена Жаковська працювала в службі соцзахисту.

Я ще раз хочу підкреслити, що людина більшу частину свого життя віддала тому, що допомагала людям, і мені дуже прикро, що коли людині самій знадобилася допомога, вона її вчасно не отримала, і внаслідок цього втратила ногу, — зазначив В’ячеслав Бонь.

На 25 січня заплановано проведення клініко-експертної комісії з ситуації, що склалася, до складу якої увійдуть провідні експерти та фахівці управління охорони здоров’я облдержадміністрації, остаточні висновки будуть пізніше, оскільки зараз ще проводяться лабораторні дослідження. За даним випадком прокуратора порушила кримінальне провадження.